Linde E45HL-01/600
Print
INFO
Type of Product Group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E45HL-01/600
Year of Production
2018
Hours of operation
18,785 h
Country
Netherlands
General grade
Mascus ID
EA58B016
ITEM DETAILS
Internal stock no.
752
Maximum lift capacity
4,500 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
3,200 mm
Drive height
2,420 mm
Lift mast
Simplex
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Engine
Electric
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 2420 mm