Linde E45HL-01/600
Print
INFO
Type of Product Group
Electric forklifts
Brand / model
Linde E45HL-01/600
Year of Production
2021
Hours of operation
3,678 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
4F16EFCA
ITEM DETAILS
Internal stock no.
11109
Maximum lift capacity
4,500 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
6,010 mm
Free lift
1,500 mm
Lift mast
Triplex
Cabin
Closed cabin
Engine
Electric
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 0 mm
Front tyres remaining
80 - 100%
Rear tyres remaining
80 - 100%