Linde H30D-01-1202
Print
INFO
Type of Product Group
Diesel forklifts
Brand / model
Linde H30D-01-1202
Year of Production
2023
Hours of operation
383 h
Country
Germany
General grade
Mascus ID
9DA8C16F
ITEM DETAILS
Internal stock no.
13275
Maximum lift capacity
3,000 kg
Maximum lift height
4,680 mm
Free lift
1,430 mm
Lift mast
Triplex
Tyre type
Super elastic
Drive height
2,220 mm
Cabin
Closed cabin
Transmission
Hydrostat - Doppelpedal
Engine
Diesel - 3 Zylinder Deutz
Front tyre size
27x10-12
Rear tyre size
03x9-10
Transport weight
4,789 kg
Transport dimensions (LxWxH)
2750 x 1260 x 2220 mm
Attachments
Extra information
INTEGRIERT DZH, Front- Heckscheibenwischer, Heckscheibenheizung, Blitzer, 12V Dose Innenbeleuchtung, Signalton, Bluespot, Gewichtkontrollanzeige