Hyster H16XMS-12
Print
INFO
Type of Product Group
Diesel forklifts
Brand / model
Hyster H16XMS-12
Year of Production
2014
Location
96349 Steinwiesen-Neufang
Country
Germany
Mascus ID
45892AB3
PRICE
Currency selection
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Manufacturing / Serial number
B236E
Maximum lift capacity
16,000 kg
Maximum lift height
3,750 mm
Lift mast
Other
Distance of centre of gravity
1,200 mm
Fork length
1,200 mm
Drive height
3,597 mm