Kovo Сварочный генератор EW400DST
FavoriteFavorite
shareShare
Save searchSave search
Print
INFO
Type of Product Group
Other Generators
Brand / model
Year of Production
2023
Hours of operation
5 h
Condition
New/unused
Country
China
General grade
1
Mascus ID
0B91E6F9
PRICE
Currency selection
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Service log books
Yes
Engine
Kubota V1305
Power Output
11.8 kW (16.0 hp)
Output
16 kVA
Fuel consumption
8
Generator
stamford
Engine manufacturer
KUBOTA
Frequency
50 Hz
Voltage
415 V
Tank volume
50 l
Gross Weight
500 kg
Extra information
Сварочный генератор 16kva+400A Сварочный генератор