Kubota Soldadoras Diesel EW400DST
Year of Production
2014
Hours of operation
3 h
Condition
New/unused,Rental possibility
Country
China
General grade
1
Mascus ID
4DEF47EB
PRICE
Currency selection
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Service log books
Yes
Engine
kubata v1305
Power Output
11 kW (15.0 hp)
Output
20 kVA
Fuel consumption
8
Generator
stamford
Engine manufacturer
KUBOTA
Frequency
60 Hz
Voltage
415 V
Tank volume
50 l
Gross Weight
500 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1200 m
Condition info/guarantee
3
Production country
China
Delivery terms
CIF, EXW
Certificates
CE
Extra information
Kubota Motosoldadora DIESEL EW400DST y GASOLINERA Motosoldadora EW240G son producto estrella en KOVO. Soldadoras Diesel: 400A Soldadoras +15KVA GENERADOR