Kovo DIESEL WELDER POWERED BY KUBOTA EW600DST
FavoriteFavorite
shareShare
Save searchSave search
Print
INFO
Type of Product Group
Diesel Generators
Brand / model
Year of Production
2022
Condition
New/unused,Demo
Country
China
General grade
1
Mascus ID
C4524996
PRICE
Currency selection
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Amount of previous owners
2
Last Inspection Time
Service log books
Yes
Engine
kubota v3300
Power Output
40 kW (54.4 hp)
Output
30 kVA
Fuel consumption
8
Generator
kovo
Engine manufacturer
YANMAR
Frequency
50 Hz
Voltage
415 V
Emission level
Stage IIIA / Tier III
Tank volume
50 l
Gross Weight
1,200 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1.2 m
Condition info/guarantee
3
Production country
China
Delivery terms
FOB, CFR, CIF, EXW
Equipment
Tank, Battery, Control Panel
Certificates
CE
Extra information
DIESEL WELDER 600A YANMAR WELDER 600A KUBOTA WELDER 600A