Detroit Diesel Diesel 125PJS6DT3 125 kW Skid-Mounted Gener
POA
FavoriteFavorite
shareShare
Save searchSave search
Print
INFO
Type of Product Group
Diesel Generators
Brand / model
Year of Production
0
Hours of operation
4,000 h
Location
Chilliwack, BC, British Columbia
Country
Canada
Mascus ID
789C45AB
ITEM DETAILS
Manufacturing / Serial number
Internal stock no.
Extra information
Detroit Diesel 125PJS6DT3 125 kW Skid-Mounted Generator Set 2006 US EPA Label, John Deere 6068HF285 Diesel Engine, 156 kVA/125 kW Rated 3 Phase Output, 277 V / 480 V Rated Voltage Ritchie Bros could not verify functions - please inspect prior to bidding - comes with Ironclad Assurance - subject to BC sales tax